George Simion, înainte de VOTUL din Parlament: Guvernul Veștea/Nicușor a picat

Date:

„Guvernul Veștea/Nicușor a pierdut votul!”, a postat pe Facebook George Simion chiar în momentul în care în Parlament începea procedura de vot pentru aprobarea Guvernului.

George Simion a părăsit plenul imediat după ce a rostit un discurs în care a declarat că nu va face presiuni asupra colegilor să voteze într-un anumit fel.

„Nu voi forța pe nimeni să voteze într-un mod sau altul, însă eu și toți cei prezenţi în această sală, care nu sunt trădători, ne ridicăm în picioare, părăsim această sală care simbolizează trădarea și, de mâine, ne vom construi un alt viitor pentru România, pentru țara noastră, pentru poporul român. AUR nu trădează și există o majoritate a românilor care nu trădează”, a mai spus George Simion.

 

 

 

Share post:

Popular

Mai multe articole asemănătoare
Știri

Imagine principalaImagine secundara Imagine tertiara