Bacău: scandal în spital – un copil de 2 ani aruncat pe geam de jandarmi dintr-o mașină răsturnată

Date:

Miercuri dimineață, pe o arteră din Bacău, doi jandarmi au intervenit în urma unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme.

În urma coliziunii, una dintre mașini s-a răsturnat, iar în interiorul ei se aflau o mamă și copilul său de 2 ani.

Jandarmii din Gruparea de Jandarmi Mobile Bacău, aflaţi în drum spre serviciu, au observat incidentul și au intervenit de urgență, contactând și numărul unic de apel 112.

Dat fiind că portierele erau blocate, unul dintre jandarmi a pătruns în habitaclu prin geamul șoferului, a ajuns la copil, i-a desfăcut centura de siguranță și l-a scos din mașină.

În plus, jandarmii au menținut contact permanent cu mama copilului, aflată în stare de șoc.

Copilul a fost preluat de echipele medicale și transportat la spital pentru îngrijiri specializate.

Share post:

Popular

Mai multe articole asemănătoare
Știri

Imagine principalaImagine secundara Imagine tertiara