Primăria Târgu Jiu a demarat construcția parcului fotovoltaic dedicat autoconsumului.
Conducerea locală a comunicat că a fost emisă dispoziția de pornire a execuției.
Viceprimarul Bogdan Bejinaru a declarat, pe Facebook, într-un scurt videoclip, că parcul fotovoltaic va fi amplasat în zona Ciocârlău, pe o suprafață de 70 000 m² și va avea o capacitate instalată de 2,4 MW.

