În cele din urmă, în ședința guvernului de marți seara, a fost aprobat memorandumul pentru Complexul Energetic Oltenia, deși inițial s-a vehiculat ideea că decizia ar fi amânată.
„Din nou, dreptate pentru angajații CE Oltenia. În această seară, în Guvern, am aprobat păstrarea tichetelor de masă. Binele se face în liniște, până se face. Da, există multe aspecte care necesită corectare în managementul CE Oltenia, dar ultimii care trebuie să plătească pentru aceste probleme sunt oamenii care muncesc zi de zi” a anunțat pe Facebook vicepremierul Radu Miruță.

