Primarul comunei Bustuchin declară că instabilitatea politică dăunează proiectelor aflate în desfășurare.
„Am ajuns la București. Nu găsești pe nimeni cu care să discuți. Funcționarii te ignoră. În lipsa unui guvern, toți se poartă ca și cum ar avea propriul lor teritoriu”, a afirmat primarul.
Ion Ciocea își exprimă nemulțumirea pentru neplata unei facturi de aproximativ un milion de lei către un constructor ce a realizat lucrări pentru un centru de colectare a deșeurilor cu aport voluntar, parte a investiţiilor PNRR.
Potrivit lui Ion Ciocea, centrul de colectare a deșeurilor cu aport voluntar, aflat la 90 % din stadiul de execuție, ar putea rămâne neterminat dacă constructorul intră în faliment din cauza neachitării facturii restante.

