Trei copaci s-au prăbușit din cauza vremii peste un stâlp de electricitate în curtea unui spital din județul VRANCEA – Vezi ce s-a întâmplat cu adevărat!

Date:

Conform declaraţiilor IGSU, în total 12 localităţi din judeţele Alba, Bihor, Buzău, Cluj, Dolj, Galaţi, Hunedoara, Ialomiţa, Prahova şi Vrancea au fost afectate.

Echipele de pompieri au intervenit pentru evacuarea apei din opt case, treisprezece curţi, douăzeci şi două de beciuri/subsoluri şi o anexă, situate pe trei străzi, precum şi pentru îndepărtarea a doi stâlpi şi şase copaci căzuţi pe carosabil, avariind trei autoturisme.

În plus, din cauza aluviunilor depuse pe şosea, circulaţia rutieră a fost îngreunată pe drumul naţional DN7C/AB.

Un incident notabil a avut loc în localitatea Vidra, judeţul Vrancea, unde trei copaci au căzut peste un stâlp electric aflat în curtea unei instituţii spitaliceşti, perturbând alimentarea cu energie electrică.

„Până la remedierea problema, energia electrică este furnizată de un generator. Cei 17 pacienţi internaţi în spital nu au suferit consecinţe din cauza întreruperii temporare a alimentării şi nu a fost necesară mutarea lor”, a precizat IGSU.

Share post:

Popular

Mai multe articole asemănătoare
Știri

Imagine principalaImagine secundara Imagine tertiara