Mesaj de compasiune, transmis de către managementul Spitalului Județean de Urgență din Târgu Jiu, în urma decesului Andreei Sîrbu, asistentă medicală în vârstă de 31 de ani, care a fost descoperită împânzită în apartamentul ei situat pe strada Bicaz.
„Să-i acorde Dumnezeu odihnă veșnică! Ne alăturm familiei în doliu și ne îndurăm pentru pierderea atât de precoce a tinerei noastre colegă! Andreea Sîrbu era o persoană de o bunătate rară, iubită de toți cei care o cunoșteau, tocmai datorită sufletului ei frumos și călduros! A fost o asistentă medicală cu dedicare față de profesie, aducând confort pacienților de la ATI II. Conducerea spitalului și tot colectivul unității medicale își exprimă condoleanțe familiei greu încercate!” transmite SJU Târgu Jiu.
Corpul neînsuflețit va fi expus în sicriu la domiciliul familiei din comuna Jupânești. Ceremonia de înmormântare se va desfășura miercuri, la ora 12:00.
„Andreea a fost un suflet care a ales să apere alte suflete. Ca asistentă la ATI-ul de urgențe, a fost acolo unde era cea mai mare nevoie de ea — între viață și moarte, între teamă și speranță. A dăruit liniște, grijă și putere oamenilor în cele mai grave momente ale lor. Avea o inimă mare, mereu pregătită să ajute, să consoleze, să fie sprijin pentru cei care aveau nevoie. Poate că nu toți își cunoșteau povestea, dar mulți au simțit bunătatea ei. Plecarea ei lasă un gol imens, nu doar în inimile celor care au trăit-o, ci și în spațiul unde a făcut atât de mult bine. Andreea nu mai este printre noi, dar va rămâne întotdeauna în amintirea celor pe care i-a ajutat și în inima iubirii de familie. Drum lin printre îngeri, Andreea… un suflet minunat plecat prea devreme” a transmis REM Funerare.

