Crede că AUR ar trebui să vină la guvernare – „Poate așa va fi lapte și miere”

Date:

Primarul PSD al municipiului Motru a declarat că AUR ar trebui să facă parte din guvern, pentru a demonstra ce este capabil să realizeze.

„Dacă cetățenii doresc AUR la nivel local, în case, de ce să nu le permitem să fie prezenți și în cabinetul de guvernare? Să existe un guvern de aur, poate așa vor curge laptele și mierea”, a susținut Cosmin Morega.

Aceste cuvinte au fost rostit după ce formațiunea condusă de George Simion a stabilit rezultatul votului din seara de luni, desfășurat în Parlament, pentru Guvernul Veștea, care a fost respins din lipsă de sprijin din partea PSD.

Cosmin Morega consideră că se impune convocarea de alegeri anticipate și nu crede că opțiunea unui guvern minoritar, propusă de PNL, ar putea să se mențină pe termen lung.

Share post:

Popular

Mai multe articole asemănătoare
Știri

Imagine principalaImagine secundara Imagine tertiara