Deputatul Ion Iordache a fost înlocuit, marţi, de la şefia PNL Gorj.
Conducerea centrală a Partidului Național Liberal a decis ca generalul în rezervă Ioan Sîrbu să preia, interimar, funcţia de președinte al organizaţiei judeţene.
„Sugestia mea domnului președinte Bolojan a fost Iulian Popescu. E omul respectat în organizație, care a avut cele mai multe voturi uninominal. Nu pot decât să îi urez succes domnului Sîrbu”, a afirmat deputatul Ion Iordache.
Au apărut, din nou, speculații legate de o posibilă plecare a lui Ion Iordache la AUR. Deputatul a dat asigurări că nu ia în calcul să se alature niciunui alt partid.

