Palatul Victoria se transformă în culorile României și SUA – Descoperă surpriza LEGENDARĂ din 250 de ani de Independență americană!

Date:

Palatul Victoria a fost accenzionat în această seară în nuanțele drapelului României și ale Statelor Unite ale Americii, ca un gest simbolic ce sărbătorește legătura strategică și prietenia dintre cele două națiuni.

„Freedom 250”

Conform unei comunicate difuzate de Guvernul României, instituția participă la campania „Freedom 250”, o inițiativă ce adună diverse evenimente organizate pentru a celebra cei 250 de ani de la semnarea Declarației de Independență a Statelor Unite ale Americii.

În acest context, executivul transmite un mesaj de felicitare către Statele Unite, evidențiind totodată relevanța Parteneriatului Strategic dintre România și SUA.

„Guvernul aderă la campania „Freedom 250”, care cuprinde multiple manifestări menite să marcheze un sfert de mileniu de la adoptarea Declarației de Independență a Statelor Unite ale Americii.

La mulţi ani, Statele Unite ale Americii!

La mulţi ani prieteniei dintre România și SUA!” – acesta este mesajul transmis de Guvernul României.

Share post:

Popular

Mai multe articole asemănătoare
Știri

Imagine principalaImagine secundara Imagine tertiara