O femeie internată în Spitalul Județean de Urgență din Târgu‑Jiu a dorit să adreseze mulțumiri publice medicilor care i-au salvat viața.
„Îmi exprim profunda recunoștință și respect domnului doctor Eugen Lăcătușu, domnului doctor Claudiu Soare, echipei de la secția de ATI și Chirurgie a Spitalului Tudor Vladimirescu din Târgu‑Jiu! Vă sunt recunoscătoare pentru că m‑ați sărit în ajutor, pentru că există oameni ca dumneavoastră și pentru că nu încetați să fiți eroi, respectând cu profesionalism, devotament și empatie alegerea vocației voastre, salvând vieți! Veți rămâne în inima, amintirea și rugăciunile mele pentru tot ce aţi făcut pentru mine! Dumnezeu să vă binecuvânteze mereu! Mulțumesc Domnului pentru că m‑a călăuzit spre voi, pentru toate binecuvântările și pentru toţi oamenii dragi care mă înconjoară!” a scris Diana Elena Lipianu pe Facebook.

